Fixtures/Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Saturday 21 October 2017
Academy Sat (Red)
Terenure RangersHome FarmBushy Park10:30
Crumlin UtdCelbridge TownWillie Pearse Park10:30
Belvedere FCCorduff FcFairview Park10:30
Academy Sat (Blue)
St MalachysMalahide UtdColaiste Dhulaigh10:30
Portmarnock AFCLusk UtdPaddy's Hill10:30
Peamount UtdKillegland AFCGreenogue10:30
Academy Sat (Yellow)
Leixlip UtdLeicester CelticLeixlip Collinstown10:30
Hartstown HuntstownKnocklyon UtdHartstown Park10:30
Finglas UtdArdmore RoversKildonan Road10:30
Academy Sat (Orange)
Esker CelticArdmore RoversHermitage Park10:30
Enniskerry YCClondalkin CelticBerryfield Park10:30
Broadford RoversTerenure RangersBroadford Park10:30
Academy Sat (Grey)
Lusk UtdMalahide UtdRathmore Rd Lusk10:30
Portmarnock AFCHartstown HuntstownPaddy's Hill11:30
Academy Sat (Emerald)
Kilnamanagh AFCEnniskerry YCRing Road Tallaght10:30
Celbridge TownArdmore RoversSt. Patrick’s Park10:30
Ballyfermot UtdLourdes CelticThe Lawns10:30
8 Sat Red:
Cabinteely FCLeicester CelticKilbogget Park10:30
Home FarmBelvedere FCVEC Whitehall10:30
St MochtasEsker CelticPorterstown Road10:30
Malahide UtdSt Kevin's BoysGannon Park10:30
8 Sat Blue:
Phoenix FCLeixlip UtdScribblestown10:30
Leicester CelticPalmerstown FCLoreto Park10:30
St Kevin's BoysCastleknock CelticCollege of Surgeons10:30
Mount MerrionKnocklyon UtdDeer Park10:30
Ballyoulster UtdShamrock RoversLoughlinstown Road10:30(P)
Ballyoulster UtdLucan UnitedLoughlinstown Road10:30
idleLucan United10:30(P)
8 Sat Yellow:
Sheriff YCTerenure RangersFairview Park10:30
Manortown UtdCollinstown FCGreentrees Park10:30
Cherry OrchardPortmarnock AFCThe Lawns10:30
Tolka RoversSt John BoscoJohnstown Park10:30
Mount MerrionBroadford RoversDeer Park11:30
8 Sat Orange:
Lourdes CelticCrumlin UtdSundrive Park10:30
Wayside CelticPeamount UtdJackson Park10:30
Kilnamanagh AFCHartstown HuntstownRing Road Tallaght11:30
Mount MerrionShankill FCDeer Park12:30
Esker CelticLucan UnitedHermitage Park12:30
8 Sat Grey:
Castleknock CelticGlasnevin FCPorterstown Park10:30
Finglas CelticClontarf FCKilshane Road10:30
Glebe North FCSt John VianneyTowns Pk, Balbriggan10:30
Killegland AFCSt MochtasThe Ward10:30
Finglas UtdBelvedere FCKildonan Road11:30
8 Sat Emerald:
Verona FCSt MochtasCoolmine Pk10:30
Mountview BoysHartstown HuntstownMountview Park10:30
IdleBallyoulster Utd10:30
Rathcoole BoysPeamount UtdFrank Cox Park10:30
8 Sat Green:
St John BoscoTempleogue UtdBrickfields Park10:30
Knocklyon UtdGreystones UtdDelaford Park10:30
Donnybrook FCPark CelticHerbert Park10:30
Leicester CelticCabinteely FCLoreto Park11:30
Celbridge TownSt Marys BoysSt. Patrick’s Park11:30
8 Sat Navy:
Lucan UnitedTempleogue UtdAirlie Heights10:30
Greystones UtdClondalkin CelticWoodlands10:30
Booth Road CelticLeixlip UtdGreenpark SC10:30
Wayside CelticSacred HeartJackson Park11:30
Enniskerry YCAfc UnitedBerryfield Park11:30
9 Sat Red:
St MochtasBelvedere FCPorterstown Road10:30
Shamrock RoversFinglas UtdRoadstone S&S Club10:30
Ballyoulster UtdSt Kevin's BoysLoughlinstown Road11:30
Cabinteely FCLeixlip UtdKilbogget Park11:30
Lucan UnitedCherry OrchardAirlie Heights11:30
Crumlin UtdNewbridge TownWillie Pearse Park11:30
9 Sat Blue:
Swords CelticCastleknock CelticBalheary Swords10:30
St Joseph's BoysSt Kevin's BoysPearse Park10:30
Knocklyon UtdLourdes CelticDelaford Park11:30
Greystones UtdWayside CelticWoodlands11:30
Rathcoole BoysPalmerstown FCFrank Cox Park11:30
Malahide UtdLeicester CelticGannon Park11:30
Mount MerrionPortmarnock AFCDeer Park13:30
9 Sat Yellow:
Collinstown FCBallymun UtdCollinstown Park10:30
St Kevin's BoysKillegland AFCCollege of Surgeons11:30
Hartstown HuntstownDalkey UtdHartstown Park11:30
St MochtasSt MalachysPorterstown Road11:30
9 Sat Orange:
Greenhills Boys FCEsker CelticGreenhills Park10:30
St Joseph's BoysShankill FCPearse Park11:30
Leixlip UtdSt FrancisLeixlip Collinstown11:30
Glebe North FCFinglas UtdTowns Pk, Balbriggan11:30
Finglas CelticHome FarmKilshane Road11:30
9 Sat Grey:
Castleknock CelticIdle10:30
Phoenix FCMeath AthleticScribblestown11:30
St MochtasPortmarnock AFCPorterstown Road12:30
Finglas CelticClontarf FCKilshane Road12:30
9 Sat Emerald:
Firhouse Carmel FCDalkey UtdFirhouse CC10:30
Manortown UtdTerenure RangersGreentrees Park11:30
Mountview BoysMount MerrionMountview Park11:30
Wayside CelticSt MaelruansJackson Park12:30
9 Sat Green:
Orchard CelticLucan UnitedCherry Orchard Pk10:30
Leixlip Utdidle10:30
Greystones UtdDonnybrook FCWoodlands12:30
Celbridge TownCabinteely FCSt. Patrick’s Park12:30
9 Sat Navy:
Templeogue UtdLucan UnitedTymon Park10:30
Castleknock CelticHartstown HuntstownPorterstown Park11:30
St MochtasPark CelticPorterstown Road13:30
Greystones UtdBallyfermot UtdWoodlands13:30
Esker CelticDalkey UtdHermitage Park13:30
10 Sat A:
Templeogue UtdCabinteely FCTymon Park10:30
Shamrock RoversManortown UtdRoadstone S&S Club11:30
Lourdes CelticNewbridge TownSundrive Park11:30
Firhouse Carmel FCLeicester CelticFirhouse CC11:30
Cherry OrchardWayside CelticElmdale Cresent11:30(P)
Leixlip UtdHome FarmLeixlip Collinstown12:30
St Kevin's BoysSt MochtasCollege of Surgeons12:30
10 Sat A1:
Stella MarisCollinstown FCAlbert College10:30
St Joseph's BoysHartstown HuntstownPearse Park10:30
Greystones UtdMount MerrionWoodlands10:30
Blessington AFCSt Kevin's BoysCross Chapel, Wicklow11:30
Crumlin UtdLucan UnitedWillie Pearse Park12:30
Malahide UtdDalkey UtdGannon Park12:30
10 Sat B:
Newbridge TownBallyoulster UtdStation Rd, Newbridge10:30
Portmarnock AFCSt MochtasPaddy's Hill10:30
Verona FCSt FrancisCoolmine Pk10:30
Drogheda BoysPhoenix FCMarley’s Lane11:30
Finglas CelticEsker CelticKilshane Road13:30
10 Sat B1:
Dalkey UtdPalmerstown FCHyde Park10:30
Wayside CelticSt Joseph's BoysJackson Park10:30
Orchard CelticCollinstown FCCherry Orchard Pk11:30
Home FarmFinglas CelticVEC Whitehall11:30
Rathcoole BoysTolka RoversFrank Cox Park12:30
10 Sat C:
Mount MerrionManortown UtdDeer Park10:30
Firhouse Carmel FCCastleknock CelticFirhouse CC12:30
Cabinteely FCArklow TownKilbogget Park12:30
Knocklyon UtdGreenhills Boys FCDelaford Park12:30
10 Sat C1:
Terenure RangersShankill FCBushy Park11:30
Mount MerrionIdle11:30
Booth Road CelticHartstown HuntstownGreenpark SC11:30
Donnybrook FCDalkey UtdHerbert Park11:30
Greystones UtdBallybrack FCWoodlands11:30
10 Sat D:
Shelbourne AcademySacred HeartAUL Complex10:30
Castleknock CelticBallymun UtdPorterstown Park10:30
Kilbarrack UnitedClontarf FCRose Glen10:30
IdleSt Mochtas11:30
10 Sat D1:
Manortown UtdKilnamanagh AFCGreentrees Park10:30
Celbridge TownArdmore RoversBallymakealy10:30
St MochtasPortmarnock AFCPorterstown Road10:30
IdleFinglas Utd11:30
10 Sat E:
St John BoscoMount MerrionBrickfields Park11:30
Ballyfermot UtdArdmore RoversThe Lawns11:30
Dalkey UtdBooth Road CelticHyde Park11:30
Lucan UnitedDonnybrook FCAirlie Heights12:30
10 Sat E1:
Phoenix FCHartstown HuntstownScribblestown10:30
Castleknock CelticBallymun UtdPorterstown Park11:30
Verona FCTolka RoversCoolmine Pk11:30
Glebe North FCClontarf FCTowns Pk, Balbriggan12:30
10 Sat F:
Templeogue UtdPark CelticTymon Park11:30
Castleknock CelticCabinteely FCPorterstown Park12:30
Orchard CelticMount MerrionCherry Orchard Pk12:30
Knocklyon UtdGreenhills Boys FCDelaford Park13:30
10 Sat F1:
Leicester CelticDalkey UtdLoreto Park
Shankill FCRathcoole BoysShanganagh Park10:30
Marks CelticLeixlip UtdButler Park11:30
Ballyfermot UtdAfc UnitedThe Lawns12:30
11 Sat A:
IdleShamrock Rovers
Cherry OrchardTempleogue UtdElmdale Cresent10:30
Lucan UnitedCrumlin UtdAirlie Heights10:30
Leixlip UtdBelvedere FCLeixlip Collinstown10:30
Tolka RoversSt FrancisJohnstown Park11:30
Newbridge TownSt Kevin's BoysStation Rd, Newbridge11:30
11 Sat A1:
Kilnamanagh AFCLourdes CelticRing Road Tallaght10:30(P)
Peamount UtdHome FarmGreenogue11:30
St MalachysSt Joseph's BoysColaiste Dhulaigh11:30
Collinstown FCShelbourne AcademyCollinstown Park11:30
Finglas CelticArklow TownKilshane Road11:30(P)
St MochtasMount MerrionPorterstown Road11:30
11 Sat B:
Portmarnock AFCSt Kevin's BoysPaddy's Hill11:30
Verona FCDalkey UtdCoolmine Pk12:30
Phoenix FCPeamount UtdScribblestown12:30
Finglas UtdRathcoole BoysKildonan Road12:30
Drogheda BoysGlebe North FCMarley’s Lane12:30
Castleknock CelticBallyoulster UtdPorterstown Park12:30
11 Sat B1:
St Joseph's BoysTerenure RangersPearse Park11:30
St FrancisJobstown CelticBaldonnel11:30
Ballyoulster UtdWayside CelticLoughlinstown Road11:30
Templeogue UtdCollinstown FCTymon Park12:30
Newbridge TownSt MochtasStation Rd, Newbridge12:30
Kilnamanagh AFCLeicester CelticRing Road Tallaght13:30
11 Sat C:
Mulhuddart FCMount MerrionLadyswell Park10:30
Wayside Celticidle11:30
Celbridge TownBallymun UtdBallymakealy11:30
Kilnamanagh AFCPearse RangersRing Road Tallaght12:30
Finglas UtdHartstown HuntstownKildonan Road13:30
Malahide UtdCabinteely FCGannon Park13:30
11 Sat C1:
Drumcondra FCSt Teresa'sClonturk Park10:30
Shankill FCSt Mary's BoysShanganagh Park11:30
Dalkey UtdManortown UtdHyde Park12:30
Rathcoole BoysLeixlip UtdBroadford Park13:30
Templeogue UtdCastleknock CelticTymon Park13:30
11 Sat D:
Castleknock CelticSacred HeartPorterstown Park10:30
Hartstown HuntstownOrchard CelticHartstown Park10:30
Phoenix FCFirhouse Carmel FCScribblestown11:30
Mount MerrionBooth Road CelticDeer Park11:30
Manortown UtdShankill FCBrickfields Park11:30
Verona FCPeamount UtdCoolmine Pk13:30
11 Sat D1:
St Kevin's BoysCabinteely FCEllenfield Park10:30
Ballymun UtdArdmore RoversBallymun Soc Complex11:30
Wayside CelticTerenure RangersJackson Park11:30
St MochtasSt MalachysPorterstown Road12:30
11 Sat E:
Dalkey UtdIdle11:30
Portmarnock AFCPark CelticPaddy's Hill12:30
St MochtasSt MaelruansPorterstown Road13:30
Castleknock CelticBallyoulster UtdPorterstown Park13:30
11 Sat E1:
Kilnamanagh AFCDalkey UtdRing Road Tallaght10:30
Castleknock CelticBooth Road CelticPorterstown Park11:30
St John BoscoPortmarnock AFCBrickfields Park12:30
Mount MerrionLeicester CelticDeer Park12:30
12 Sat Premier:
St FrancisHome FarmBaldonnel10:30
Belvedere FCSt Joseph's BoysAUL Complex10:30
Crumlin UtdTempleogue UtdWillie Pearse Park10:30
St Kevin's BoysShamrock RoversShanowen Road10:30
St MochtasLourdes CelticPorterstown Road11:30
Cherry OrchardStella MarisThe Lawns11:30
12 Sat Maj:
Cabinteely FCSt Joseph's BoysKilbogget Park10:30
Ardmore RoversLeixlip UtdBallywaltrim10:30
Newbridge TownHome FarmStation Rd, Newbridge11:30
Shankill FCMalahide UtdShanganagh Park12:30
12 Sat Maj 1:
IDLETempleogue Utd
St Joseph's BoysPhoenix FCPearse Park10:30
Leicester CelticGreystones UtdLoreto Park10:30
Firhouse Carmel FCShelbourne AcademyFirhouse CC11:30
Dalkey UtdVerona FCHyde Park13:30
12 Sat A:
Belvedere FCBallyoulster UtdFairview Park10:30
Esker CelticPeamount UtdHermitage Park10:30
Dalkey UtdMount MerrionHyde Park10:30
Marks CelticCastleknock CelticButler Park10:30
Howth CelticGreystones UtdCeltic Park10:30
12 Sat A1:
IdleGreystones Utd
Woodbrook RoversKinsealy UnitedThe Peoples Park10:30
Palmerstown FCDingle UtdMill Lane11:30
Rathcoole BoysPark CelticFrank Cox Park11:30
Cabinteely FCWayside CelticKilbogget Park11:30
Leixlip UtdArdmore RoversLeixlip Collinstown11:30
Manortown UtdBallyoulster UtdGreentrees Park13:30
12 Sat B:
IdlePeamount Utd
Firhouse Carmel FCKilnamanagh AFCFirhouse CC10:30
Rathcoole BoysPalmerstown FCFrank Cox Park10:30
Park CelticBallyfermot UtdCabinteely Park10:30
Hartstown HuntstownBallymun UtdHartstown Park11:30
St Kevin's BoysLanden UtdEllenfield Park12:00
12 Sat B1:
IdleDonnybrook FC
Knocklyon UtdCastleknock CelticDelaford Park10:30
Mountview BoysLucan UnitedMountview Park10:30
Kilnamanagh AFCWayside CelticRing Road Tallaght11:30
Dalkey UtdLeicester CelticHyde Park11:30
St MochtasHartstown HuntstownPorterstown Road12:30
12 Sat C:
Ballymun UtdWayside CelticBallymun Soc Complex10:30
Mount MerrionCastleknock CelticDeer Park10:30
Templeogue UtdDingle UtdTymon Park10:30
Manortown UtdDrumcondra FCGreentrees Park12:30
Dalkey UtdRaheny UtdHyde Park12:30
Cabinteely FCHowth CelticKilbogget Park12:30
13 Sat Premier:
Shamrock RoversLeicester CelticRoadstone S&S Club10:30Bradley Ian
Malahide UtdCrumlin UtdGannon Park10:30Flynn John
Home FarmCabinteely FCMobhi Road11:30Marsh Padraig
Cherry OrchardSt Kevin's BoysElmdale Cresent11:45O'Dowd Aaron
Belvedere FCSt Joseph's BoysClontarf A/W12:00Travers Killian
13 Sat Maj:
Verona FCEsker CelticCoolmine Pk10:30Smith Niall
Phoenix FCSt FrancisMartin Savage Park10:30Colreavy Ray
Killester UnitedNewbridge TownHadden Park10:30Butler Fintan
Greystones UtdRathcoole BoysWoodlands10:30Traem Max
St Joseph's BoysCherry OrchardPearse Park11:30Norton Paul
13 Sat Maj 1:
Lourdes CelticDrogheda BoysSundrive Park10:30Kiernan David
Cabinteely FCFirhouse Carmel FCKilbogget Park10:30Walsh David
Mount MerrionCastleknock CelticDeer Park11:30Clarke Des
Templeogue UtdArklow TownTymon Park12:45Clarke Brendan
13 Sat A:
Shelbourne AcademyWoodbrook RoversAUL Complex11:30Burke Shay
Greystones UtdRathcoole BoysWoodlands11:30Byrne Liam
Esker CelticLucan UnitedHermitage Park11:30Quinn Thomas
Cabinteely FCWillows FCKilbogget Park11:30Fallon Neil
13 Sat A1:
Finglas CelticLucan UnitedKilshane Road10:30Hunter Brendan
Celbridge TownCastleknock CelticBallymakealy10:30Kavanagh Ross
Mulhuddart FCKnockmitten UtdLadyswell Park10:30
Ardmore RoversSt MochtasBallywaltrim11:30Byrne Noel
Drogheda BoysJobstown CelticMarley’s Lane11:30Local Referee
Raheny UtdBallyoulster UtdN0.16 St Annes Pk11:30McCann Robert
St Kevin's BoysLeixlip UtdEllenfield Park11:30Poutch Derek
13 Sat B:
Greystones UtdEsker CelticWoodlands10:30Byrne Liam
Knockmitten UtdDalkey UtdThe Peoples Park10:30Blake Noel
Cabinteely FCPortmarnock AFCKilbogget Park10:30Fallon Neil
Castleknock CelticMount MerrionPorterstown Park10:30Brien Flann
Manortown UtdCelbridge TownGreentrees Park11:30Daly Ned
Howth CelticKnocklyon UtdCeltic Park11:30Penny David
Firhouse Carmel FCPeamount UtdFirhouse CC13:00Lacey Cillian
14 Sat Premier:
Cabinteely FCSt Kevin's BoysKilbogget Park11:30Walsh David
Peamount UtdSt Joseph's BoysGreenogue11:30Kavanagh Andy
Shamrock RoversBelvedere FCRoadstone S&S Club11:30Bradley Ian
Drogheda BoysLourdes CelticMarley’s Lane11:30Local Referee
Phoenix FCCrumlin UtdMartin Savage Park13:00Colreavy Ray
14 Sat Maj:
St FrancisNewbridge TownBaldonnel11:30Shevlin John
Shelbourne AcademyGreystones UtdAUL Complex11:30Dunne Shane
Lourdes CelticMarks CelticSundrive Park11:30Kiernan David
Finglas UtdLeixlip UtdKildonan Road11:30McClinton Gerard
Mount MerrionHome FarmDeer Park11:45O'Shea Rory
St MalachysSt Joseph's BoysSpringdale Road12:00O'Connor Thomas
14 Sat Maj 1:
Castleknock CelticWayside CelticPorterstown Park11:30Brien Flann
Arklow TownFirhouse Carmel FCBridgewater Centre Park11:30Local Referee
Killegland AFCPalmerstown FCThe Ward13:00Smith Niall
14 Sat A:
Knocklyon UtdShankill FCBallycullen Park10:30Nolan Thomas
Templeogue UtdPortmarnock AFCTymon Park11:30Clarke Brendan
Mount MerrionCelbridge TownDeer Park13:00Clarke Des
Kilnamanagh AFCLeixlip UtdRing Road Tallaght13:00Roantree Quinten
14 Sat A1:
Phoenix FCSt Kevin's BoysScribblestown11:30Colreavy Ray
Mountview BoysNewbridge TownMountview Park11:30Browne Martin
Lourdes CelticCastleknock CelticSundrive Park11:30Kavanagh Roy
Cabinteely FCPeamount UtdKilbogget Park11:30
Rathcoole BoysSt Marys BoysFrank Cox Park11:30Ibeanu Israel
14 Sat B:
Greenhills Boys FCRathcoole BoysGreenhills Park10:30Coyle Conor
Broadford RoversGreystones UtdMarley Park10:30Ellison Declan
Verona FCBallyoulster UtdCoolmine Pk11:30Smith Niall
Arthur Griffith Park FCSt MochtasGriffeen Valley Park12:30Blake Noel
Howth CelticKnocklyon UtdCeltic Park13:00Penny David
14 Sat B1:
Mount MerrionCastleknock CelticDeer Park10:30O'Shea Rory
Landen UtdCelbridge TownMarkievicz Park10:30Wardick Andy
Manortown UtdWayside CelticGreentrees Park11:30
Leicester CelticArdmore RoversLoreto Park11:30Barry Kevin
Shankill FCKillegland AFCShanganagh Park11:30Delaney Mark
Portmarnock AFCTallaght TownPaddy's Hill12:15Flynn John
15 Sat Premier 1:
Home FarmIdle
St Joseph's BoysPeamount UtdPearse Park13:00
Shamrock RoversAthlone TownRoadstone S&S Club13:00
Leixlip UtdBelvedere FCLeixlip Amm Centre13:00
Finglas UtdCherry OrchardKildonan Road13:00
Cabinteely FCSt Kevin's BoysKilbogget Park13:00
15 Sat Premier 2:
Athlone TownCastleknock Celtic13:00
Home FarmGreystones UtdMobhi Road13:00
Crumlin UtdMalahide UtdWillie Pearse Park13:00
Shelbourne AcademyLeixlip UtdAUL Complex13:00
Tolka RoversCabinteely FCJohnstown Park13:00
Knocklyon UtdFirhouse Carmel FCBallycullen Park13:00
15 Sat Maj:
Newbridge TownDrogheda BoysStation Rd, Newbridge13:00
Arklow TownPortmarnock AFCBridgewater Centre Park13:00
Terenure RangersCelbridge TownBeechfield Park13:00
Palmerstown FCLeicester CelticGlenaulin Park13:00
15 Sat A:
St Joseph's BoysIdle
Lucan UnitedVerona FCDodsboro13:00
Broadford RoversSt Kevin's BoysBroadford Park13:00
St FrancisDundrum FCBaldonnel13:00
15 Sat A1:
Ardmore RoversRaheny UtdBallywaltrim13:00
Greystones UtdSt Kevin's BoysWoodlands13:00
Rathcoole BoysSheriff YCFrank Cox Park13:00
Knocklyon UtdClontarf FCBallycullen Park13:00
15 Sat B:
Wayside CelticMount MerrionJackson Park13:00
Landen UtdVerona FCMarkievicz Park13:00
Greenhills Boys FCClontarf FCGreenhills Park13:00
Esker CelticKnocklyon UtdHermitage Park13:00Nolan Denis
Castleknock CelticTolka RoversPorterstown Park13:00
15 Sat B1:
Usher CelticTolka RoversMemorial Park13:00
Mountview BoysBallyoulster UtdMountview Park13:00
Lucan UnitedCelbridge TownDodsboro13:00
Clontarf FCMarks CelticSt. Pauls College13:00
Cabinteely FCPeamount UtdKilbogget Park13:00
SFAI Skechers Cup (Players born 2006)
Swords Celtic (Sat A)Greystones Utd (Sun A1)Balheary Swords11:30
Lourdes Celtic (Sat A1)Esker Celtic (Sun A1)Sundrive Park10:30
Arklow Town (Sat A1)St Joseph's Boys (Sun A)Bridgewater Centre Park12:30
SFAI Skechers Troy Cup U13 (Players born 2005)
Finglas Utd (M)Lucan United (M1)Kildonan Road10:30
Sunday 22 October 2017
Academy Sun (Yellow):
St FrancisBroadford RoversBaldonnel10:30
Knocklyon UtdSt MochtasDelaford Park10:30
Blessington AFCTerenure RangersBlessington Community Centre10:30
Academy Sun (Red)
Templeogue UtdSt MochtasTymon Park10:30
Finglas UtdCrumlin UtdKildonan Road10:30
St Joseph's BoysPhoenix FCPearse Park10:30
Malahide UtdHome FarmGannon Park11:30
Academy Sun (Blue)
Portmarnock AFCEsker CelticPaddy's Hill10:30
Castleknock CelticKnocklyon UtdPorterstown Park10:30
Cambridge BoysSt MochtasRingsend Park10:30
Academy Sun (Orange)
Tolka RoversVerona FCJohnstown Park10:30
St MochtasRathcoole BoysPorterstown Road10:30
Clondalkin CelticCastleknock CelticCorkagh Park10:30(P)
Booth Road CelticBroadford RoversGreenpark SC10:30
Academy Sun (Grey)
St John VianneyPortmarnock AFCKilmore Drive10:30
Malahide UtdKinsealy UnitedMalahide Castle10:30
Lusk UtdSwords ManorRathmore Rd Lusk10:30
8 Sun Red:
Terenure RangersCastleknock CelticBushy Park10:30
St Kevin's BoysShamrock RoversCollege of Surgeons10:30(P)
Crumlin UtdShelbourne AcademyWillie Pearse Park10:30
Belvedere FCTempleogue UtdClontarf A/W10:30
Portmarnock AFCSt Joseph's BoysPaddy's Hill11:30
St FrancisHome FarmBaldonnel11:30
Academy Sun (Emerald)
Park CelticKnocklyon UtdCabinteely Park10:30
Mount MerrionLakelands FCDeer Park10:30
Kilnamanagh AFCBallyoulster UtdRing Road Tallaght10:30
Blessington AFCTerenure RangersBlessington Community Centre11:30
8 Sun Blue:
Lakelands FCMount MerrionSt Tiernan's Community School10:30
Greystones UtdClondalkin CelticWoodlands10:30(P)
Cherry OrchardLourdes CelticThe Lawns10:30
Marino FCRathcoole BoysCroyden Gardens10:30
Terenure RangersBroadford RoversBushy Park11:30
Kilnamanagh AFCArdmore RoversRing Road Tallaght11:30
8 Sun Yellow:
Swords CelticSt MalachysBalheary Swords10:30
Clontarf FCCambridge BoysSt. Pauls College10:30
Killegland AFCDrumcondra FCAshbourne Com Cen10:30
St Kevin's BoysRaheny UtdCollege of Surgeons11:30
8 Sun Orange
Firhouse Carmel FCArdmore RoversFirhouse CC10:30
Lakelands FCKnockmitten UtdSt Tiernan's Community School11:30
Knocklyon UtdCabinteely FCDelaford Park11:30
Templeogue UtdMarks CelticTymon Park11:30
8 Sun Brown
Verona FCSt John VianneyCoolmine Pk10:30
Raheny UtdPortmarnock AFCN0.16 St Annes Pk10:30
Finglas UtdClontarf FCKildonan Road11:30
Malahide UtdKillegland AFCGannon Park12:30
8 Sun Grey
Usher CelticSacred HeartMemorial Park10:30
Esker CelticCherry OrchardHermitage Park10:30
Ballybrack FCLakelands FCCoolevin10:30
Jobstown CelticArdmore RoversJobstown Park10:30
St John BoscoPark CelticBrickfields Park10:30
8 Sun Green
Larkview FCCabinteely FCWhelan Park10:30
Verona FCTempleogue UtdCoolmine Pk11:30
St Joseph's BoysTerenure RangersPearse Park11:30
Esker CelticMount MerrionHermitage Park11:30
8 Sun Navy
Glebe North FCDrumcondra FCTowns Pk, Balbriggan10:30
Raheny UtdPortrane AthleticN0.16 St Annes Pk11:30
Swords CelticSt Pauls ArtaneBalheary Swords11:30
Portmarnock AFCLusk UtdPaddy's Hill12:30
8 Sun Purple
Kilbarrack UnitedFinglas CelticRose Glen10:30
Clontarf FCBalrothery FcSt. Pauls College11:30
Marino FCKinsealy UnitedCroyden Gardens11:30
Swords CelticCherry OrchardBalheary Swords12:30
8 Sun Silver:
Palmerstown FCMount MerrionGlenaulin Park10:30
Dundrum FCBroadford RoversMeadowbrook10:30
Ballyoulster UtdArdmore RoversLoughlinstown Road10:30
Lucan UnitedLakelands FCAirlie Heights10:30
8 Sun White
Cabinteely FCTallaght TownKilbogget Park10:30
Mount MerrionMarks CelticDeer Park11:30
Granada FCVerona FCHolly Park, Blackrock11:30
Park CelticOrchard CelticCabinteely Park11:30
9 Sun Red:
Peamount UtdDrogheda BoysGreenogue10:30
Terenure RangersHome FarmBushy Park10:30
IdleMalahide Utd11:30
Crumlin UtdTempleogue UtdWillie Pearse Park11:30
St Kevin's BoysLucan UnitedCollege of Surgeons12:30
St Joseph's BoysKnocklyon UtdPearse Park12:30
9 Sun Blue:
Broadford RoversCherry OrchardBroadford Park11:30
Belvedere FCTempleogue UtdClontarf A/W11:30
Drumcondra FCMount MerrionDominican College11:30
Newbridge TownEsker CelticStation Rd, Newbridge12:30
Clontarf FCCastleknock CelticSt. Pauls College12:30
Raheny UtdSt FrancisN0.16 St Annes Pk13:30
St Kevin's BoysArdmore RoversCollege of Surgeons13:30
9 Sun Yellow:
Peamount UtdPalmerstown FCGreenogue11:30
Ardmore RoversCabinteely FCSt Killian's School11:30
Verona FCSt John BoscoCoolmine Pk12:30
Kilnamanagh AFCDundrum FCRing Road Tallaght12:30
9 Sun Orange:
Castleknock CelticLusk UtdPorterstown Park11:30
Killegland AFCCambridge BoysAshbourne Com Cen11:30
Finglas UtdKilnamanagh AFCKildonan Road12:30
Swords CelticRaheny UtdBalheary Swords13:30
Portmarnock AFCSheriff YCPaddy's Hill13:30
9 Sun Brown
Stella MarisTrinity DonaghmedeAlbert College10:30
Drumcondra FCClontarf FCDominican College10:30
Raheny UtdPortmarnock AFCN0.16 St Annes Pk12:30
Marino FCKinsealy UnitedCroyden Gardens12:30
9 Sun Grey:
Collinstown FCCabinteely FCCollinstown Park10:30
Ardmore RoversBallyoulster UtdSt Killian's School11:30
Lakelands FCFirhouse Carmel FCSt Tiernan's Community School12:30
Verona FCNewbridge TownCoolmine Pk13:30
9 Sun Emerald:
Mount MerrionIdle11:30
Lucan UnitedLakelands FCAirlie Heights11:30
Terenure RangersRathcoole BoysBushy Park11:30
Park CelticTempleogue UtdCabinteely Park12:30
Knocklyon UtdMourne CeticDelaford Park12:30
9 Sun Green:
Glasnevin FCDrogheda BoysGriffith Park10:30
Portrane Athleticidle11:30
Marino FCBalrothery FcCroyden Gardens13:30
Clontarf FCRaheny UtdSt. Pauls College13:30
9 Sun Navy:
Ballyfermot UtdBallybrack FCThe Lawns11:30
Lakelands FCKnockmitten UtdSt Tiernan's Community School13:30
Knocklyon UtdDundrum FCDelaford Park13:30
Park CelticLarkview FCCabinteely Park13:30
9 Sun Purple:
Leicester CelticLakelands FCLoreto Park10:30
Peamount UtdNewbridge TownGreenogue12:30
Broadford RoversBallyoulster UtdBroadford Park12:30
Terenure RangersTempleogue UtdBushy Park12:30
9 Sun Silver:
IdleDundrum FC10:30
Ardmore RoversJobstown CelticSt Killian's School10:30
Granada FCWayside CelticHolly Park, Blackrock10:30
Broadford RoversMount MerrionBroadford Park10:30
Ballyoulster UtdCrumlin UtdLoughlinstown Road11:30
10 Sun A:
Cherry OrchardPeamount UtdElmdale Cresent10:30
Shamrock RoversEsker CelticRoadstone S&S Club10:30
St Joseph's BoysMarino FCPearse Park11:30
Belvedere FCSt Kevin's BoysClontarf A/W12:30
Templeogue UtdCabinteely FCTymon Park12:30
Malahide UtdSt FrancisGannon Park13:30
10 Sun A1:
St Kevin's BoysArdmore RoversEllenfield Park10:30
Portmarnock AFCShankill FCPaddy's Hill10:30
Mount MerrionLeicester CelticDeer Park10:30
Kinsealy UnitedLeixlip UtdKettles Lane, Kinsealy10:30
Cambridge BoysDrumcondra FCRingsend Park11:30
Home FarmCastleknock CelticVEC Whitehall11:30
Belvedere FCTerenure RangersClontarf A/W13:30
10 Sun B:
Terenure RangersGreystones UtdBushy Park10:30
St MalachysLucan UnitedColaiste Dhulaigh10:30
Shelbourne AcademyLakelands FCAUL Complex10:30
Lourdes CelticSt John BoscoSundrive Park10:30
Esker CelticSwords CelticHermitage Park13:30
Raheny UtdKnocklyon UtdN0.16 St Annes Pk13:30
10 Sun B1:
Crumlin UtdPhoenix FCWillie Pearse Park10:30
Killegland AFCSt Kevin's BoysThe Ward10:30
St Pauls ArtaneKilnamanagh AFCRibh Rd10:30
Lakelands FCKnocklyon UtdBalally Hill10:30
Terenure RangersCherry OrchardBushy Park11:30
Esker CelticRaheny UtdHermitage Park12:30
Cambridge BoysStella MarisRingsend Park12:30
10 Sun C:
Lucan UnitedJobstown CelticAirlie Heights10:30
Park CelticLarkview FCCabinteely Park10:30
Lakelands FCArdmore RoversBalally Hill11:30
Templeogue UtdPeamount UtdTymon Park13:30
Cambridge BoysPalmerstown FCRingsend Park13:30
10 Sun C1:
Verona FCKnocklyon UtdCoolmine Pk10:30
Portmarnock AFCLeixlip UtdPaddy's Hill11:30
Mount MerrionSt Pauls ArtaneDeer Park11:30
Kinsealy UnitedTerenure RangersKettles Lane, Kinsealy11:30
Killegland AFCCastleknock CelticThe Ward11:30
Broadford RoversClontarf FCBroadford Park13:30
10 Sun D:
Tallaght TownCabinteely FCAndy Moore Pk Tallaght10:30
Castleknock CelticMount MerrionPorterstown Park10:30
St Joseph's BoysArdmore RoversWhelan Park10:30
Ballyoulster UtdCrumlin UtdLoughlinstown Road12:30
10 Sun D1:
Jobstown CelticPark CelticJobstown Park11:30
Lucan UnitedDundrum FCAirlie Heights11:30
Leicester CelticLakelands FCLoreto Park11:30
Shamrock RoversTempleogue UtdRoadstone S&S Club11:30
Terenure RangersTallaght TownBushy Park12:30
10 Sun E
Trinity DonaghmedeSt John VianneyFr Collins Park10:30
Marino FCKinsealy UnitedCroyden Gardens10:30
Drumcondra FCClontarf FCClonturk Park11:30
Raheny UtdPortrane AthleticN0.16 St Annes Pk12:30
10 Sun E1:
St John VianneyPortrane AthleticKilmore Drive11:30
Glasnevin FCBalrothery FcGriffith Park11:30
Marino FCKinsealy UnitedCroyden Gardens11:30
Killegland AFCHowth CelticThe Ward12:30
10 Sun F:
Larkview FCWayside CelticWhelan Park11:30
Park CelticLakelands FCCabinteely Park11:30
Firhouse Carmel FCBallyoulster UtdFirhouse CC11:30
St FrancisSacred HeartBaldonnel12:30
Kinsealy UnitedTerenure RangersKettles Lane, Kinsealy12:30
10 Sun F1:
Howth CelticBalrothery FcCeltic Park10:30
Dundrum FCMarks CelticMeadowbrook11:30
Palmerstown FCRaheny UtdGlenaulin Park11:30
Lakelands FCKinsealy UnitedBalally Hill12:30
Terenure RangersPortmarnock AFCBushy Park13:30
11 Sun Division A
St Kevin's BoysTempleogue UtdCollege of Surgeons10:30
Raheny UtdStella MarisN0.16 St Annes Pk10:30
Malahide UtdHome FarmGannon Park10:30
Cabinteely FCPortmarnock AFCKilbogget Park10:30(P)
11 Sun Division A1
Mount MerrionLeixlip UtdDeer Park10:30(P)
Leixlip UtdCherry OrchardLeixlip Collinstown10:30
Clontarf FCBelvedere FCSt. Pauls College10:30
Cabinteely FCSt Kevin's BoysKilbogget Park11:30(P)
Crumlin UtdKnocklyon UtdWillie Pearse Park11:30
Castleknock CelticIdle11:30
Terenure RangersMount MerrionBushy Park13:30
11 Sun Division B
Palmerstown FCTerenure RangersMill Lane10:30
Marino FCArdmore RoversCroyden Gardens10:30
Home FarmSt John BoscoVEC Whitehall10:30
Shankill FCPark CelticShanganagh Park10:30
Marks CelticFirhouse Carmel FCButler Park11:30
Lakelands FCGreystones UtdBalally Hill11:30
11 Sun Division B1
Clontarf FCTerenure RangersSt. Pauls College11:30
Knocklyon UtdTempleogue UtdDelaford Park11:30
Leixlip UtdRaheny UtdLeixlip Collinstown11:30
Dundrum FCLucan UnitedMeadowbrook11:30
Stella MarisPortrane AthleticAlbert College11:30
Crumlin UtdCabinteely FCWillie Pearse Park12:30
11 Sun Division C
Ardmore RoversVerona FCThe Peoples Park10:30
St Kevin's BoysWoodbrook RoversEllenfield Park11:30
Castleknock CelticTerenure RangersPorterstown Park11:30
Lucan UnitedMarino FCAirlie Heights12:30
Leicester CelticSt FrancisLoreto Park12:30
Killegland AFCGlasnevin FCThe Ward13:30
11 Sun Division C1
Marino FCAungier CelticCroyden Gardens10:30
Raheny UtdPark CelticN0.16 St Annes Pk11:30
Terenure RangersEsker CelticBushy Park11:30
Firhouse Carmel FCSt Pauls ArtaneFirhouse CC12:30
Portmarnock AFCLakelands FCPaddy's Hill12:30
Mount MerrionDundrum FCDeer Park12:30
11 Sun Division D
Kinsealy UnitedGreenhills Boys FCKettles Lane, Kinsealy10:30
Usher CelticSt Joseph's BoysMemorial Park11:30
Dundrum FCMarks CelticMeadowbrook12:30
Park CelticTerenure RangersCabinteely Park12:30
Lakelands FCCabinteely FCBalally Hill12:30
11 Sun Division D1
Mount MerrionJobstown CelticDeer Park11:30
Kinsealy UnitedPalmerstown FCKettles Lane, Kinsealy11:30
Ardmore RoversIdle11:30
Terenure RangersClontarf FCBushy Park12:30
Lakelands FCRaheny UtdBalally Hill13:30
Dundrum FCLeicester CelticMeadowbrook13:30
11 Sun Division E
Portrane AthleticIdle10:30
Lakelands FCArdmore RoversBalally Hill10:30
Knocklyon UtdGlasnevin FCDelaford Park10:30
Dundrum FCLucan UnitedMeadowbrook10:30
Terenure RangersSt Marys BoysBushy Park10:30
12 Sun 1:
Templeogue UtdGrange WoodbineTymon Park10:30(P)
Lucan UnitedArdmore RoversHillcrest Estate10:30
IdleCabinteely FC10:30
Lakelands FCTallaght TownSt John of God11:30
IdleRaheny Utd12:30
Arklow TownTerenure RangersBridgewater Centre Park12:30
12 Sun 2:
Portmarnock AFCTrinity DonaghmedePaddy's Hill10:30
Drumcondra FCStella MarisClonturk Park10:30
Kilnamanagh AFCTolka RoversRing Road Tallaght10:30
Tallaght TownSt Kevin's BoysAndy Moore Pk Tallaght11:30
Knocklyon UtdPortrane AthleticDelaford Park12:30
12 Sun 3:
Marks CelticClondalkin CelticButler Park10:30
Finglas UtdEsker CelticKildonan Road10:30
Templeogue UtdSt Kevin's BoysTymon Park11:30
Dundrum FCSt Joseph's BoysMeadowbrook11:30
12 Sun 4:
IdleTerenure Rangers
Lakelands FCKnocklyon UtdSt John of God10:30
Finglas CelticDundrum FCKilshane Road10:30
Esker CelticSt MalachysHermitage Park10:30
Lucan UnitedLeicester CelticHillcrest Estate11:30
Castleknock CelticShankill FCPorterstown Park11:30
12 Sun 5:
Portrane AthleticPark CelticPortrane Road10:30(P)
Dundrum FCPhoenix FCMeadowbrook10:30
Portmarnock AFCKillegland AFCPaddy's Hill11:30
Tallaght TownClontarf FCAndy Moore Pk Tallaght12:30
Lakelands FCidle12:30
Glasnevin FCDonnycarney UtdAlbert College12:30
12 Sun 6:
Terenure RangersCambridge BoysBeechfield Park10:30
Castleknock CelticGrange WoodbinePorterstown Park10:30
Ballyfermot UtdCabinteely FCThe Lawns10:30
Ardmore RoversLucan UnitedBallywaltrim10:30
Lakelands FCDundrum FCSt John of God12:30
Knocklyon UtdClontarf FCDelaford Park13:30
13 Sun 1:
St Kevin's BoysJobstown CelticEllenfield Park11:00McLoughlin Niall
Killester UnitedWayside CelticMaypark11:00Ibeanu Israel
Kilnamanagh AFCWayside CelticRing Road Tallaght11:30Fitzgerald Gerard
13 Sun 2:
Park CelticWayside CelticSt Laurance's College10:30Clarke Des
Finglas UtdDrumcondra FCKildonan Road11:00Smith Niall
Broadford RoversClontarf FCBroadford Park11:00
Esker CelticTempleogue UtdHermitage Park11:30Penny David
St Kevin's BoysTerenure RangersEllenfield Park12:00McLoughlin Niall
13 Sun 3:
Terenure RangersStraffan FCBeechfield Park11:00Quinn Thomas
St John BoscoClontarf FCBenmadigan Road11:00Floody Patrick
Dundrum FCKnocklyon UtdMeadowbrook11:00Byrne Alex
Celbridge TownPeamount UtdBallymakealy11:00Nolan Karl
Booth Road CelticDalkey UtdCorkagh Park12:15Kavanagh Andy
Park CelticCastleknock CelticCabinteely Park12:30Traem Andreas
13 Sun 4:
Rathcoole BoysTallaght TownFrank Cox Park11:00Colreavy Ray
Donnycarney UtdLeicester CelticHoly Faith School11:00Dunne Shane
Woodbrook RoversClontarf FCThe Peoples Park11:00
St Joseph's BoysWayside CelticPearse Park11:00
Lucan UnitedLakelands FCDodsboro12:30Browne Martin
14 Sun 1:
Dalkey UtdSt Kevin's BoysHyde Park11:00Richardson Anthony
Mount MerrionKnocklyon UtdDeer Park11:30Freeland Billy
Clontarf FCCambridge BoysSt. Pauls College11:30O'Connor Thomas
14 Sun 2:
Park CelticMeath AthleticCabinteely Park11:30Clarke Des
Leicester CelticDalkey UtdLoreto Park12:00Byrne Noel
Finglas UtdTerenure RangersKildonan Road12:00Smith John
Donnybrook FCMount MerrionHerbert Park12:45Quinn Thomas
16 Sun Premier 1:
Shamrock RoversCrumlin UtdRoadstone S&S Club12:30
Mount MerrionCollinstown FCDeer Park12:30
Leicester CelticCastleknock CelticLoreto Park12:30
Larkview FCSt Kevin's BoysWhelan Park12:30
Cabinteely FCShelbourne AcademyKilbogget Park12:30
St MalachysStella MarisSpringdale Road12:30
St Joseph's BoysHome FarmPearse Park12:30
16 Sun Premier 2:
Shelbourne AcademyIdle
Finglas UtdPhoenix FCKildonan Road12:30
Drogheda BoysBallyoulster UtdMarley’s Lane12:30
Greystones UtdPeamount UtdWoodlands12:30
Stella MarisTolka RoversRichmond Road12:30
Wayside CelticMalahide UtdJackson Park12:30
16 Sun Maj:
Ardmore RoversJobstown CelticBallywaltrim12:30
Lourdes CelticBallyoulster UtdSundrive Park12:30
Rathcoole BoysIdle12:30
Mount MerrionSt MalachysRosemount Park12:30
Lucan UnitedCollinstown FCDodsboro12:30
16 Sun A:
Cabinteely FCIdle
Templeogue UtdArdmore RoversTymon Park12:30
St MaelruansRaheny UtdBancroft Park12:30
Sheriff YCBroadford RoversFairview Park12:30
Phoenix FCSt Kevin's BoysMartin Savage Park12:30
16 Sun B:
Wayside CelticCollinstown FCJackson Park12:30
Rathcoole BoysMount MerrionFrank Cox Park12:30
Lucan UnitedCelbridge TownDodsboro12:30
IdleGreystones Utd12:30
Dundrum FCPalmerstown FCMeadowbrook12:30
Castleknock CelticSt John BoscoPorterstown Park12:30
17 Sun Premier:
Rathcoole BoysHome Farm11:00
Castleknock CelticSt Kevin's Boys11:00
17 Sun Maj:
NASS FCFranfort Fc11:00
Malahide UtdCabinteely FCNone11:00
Arklow TownCambridge BoysBridgewater Centre Park11:00
17 Sun Maj 1:
Greystones UtdFirhouse Carmel FCWoodlands11:00
Celbridge TownAungier Celtic11:00
Wicklow RoversArdmore RoversWhite Gates Station Road, Wicklow Town11:00
17 Sun Maj 2:
Greystones UtdKnocklyon Utd11:00
18 Sun Maj:
Esker CelticTerenure RangersHermitage Park12:30
Phoenix FCCastleknock CelticMartin Savage Park12:30
Monday 23 October 2017
13 Sat B:
Peamount UtdKnocklyon UtdGreenogue19:00
Total : 691