Fixtures/Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Thursday 27 June 2019
U11 Jack Carthy Memorial Cup 2018
Oylegate UtdGlynn Barntown19:00
U11 Div 3A
Forth Celtic BCourtown Hibs Bvillage ground19:00L Whitty
U12 Div 1
New Ross TownForth CelticNew Ross Town19:30F Sinnott
U12 Div 1A
North End UtdBridge Rovers F.C.North End United19:00G Morris
Friday 28 June 2019
U12 Div 2A
Camolin Celtic A.F.C.ShelbourneCamolin Celtic AFC19:30R Parkinson
U16 Div 1
Wexford Celtic FcSt JosephsWexford Celtic FC19:00TBC
Saturday 29 June 2019
U14 Nicky O'Brien Cup 2018
North End UtdForth CelticNorth End United11:00G Morris
Rathnure UtdBunclody A.F.C.Rathnure United11:00(P)D Jenkins
U10 Group C
Tombrack UtdIdle10:00
St. CormacsGorey CelticSt Cormacs10:00
Ferns UtdNewpark UtdFerns United AFC10:00
Courtown HibsSt JosephsCourtown Hibs10:00
Bunclody A.F.C.Gorey Rangers RedBunclody AFC10:00
U10 Group D
Wexford Celtic FcNorth End UtdWexford Celtic FC10:00
U10 Group E
OylegateBridge Rovers F.C.Oylegate Utd10:00
IDLERosslare Rangers Red10:00
U12 Div 1
New Ross TownGorey CelticNew Ross Town11:00J Cleere
Gorey RangersForth CelticGorey Rangers11:00G Larkin
Glynn BarntownMoyne RangersGlynn Barntown13:00
U12 Div 1A
Bridge Rovers F.C.Curracloe UnitedBridge Rover FC11:00A Foley
St JosephsNew Ross CelticSt Josephs AFC11:00T Rowland
Courtown HibsAll Blacks A.F.C.Courtown Hibs11:00O Woolmington
U12 Div 2
St LeonardsOylegateSt Leonards11:00A Tobin
Cloughbawn A.F.CNewpark UtdCloughbawn AFC11:00(P)D Egan
Rosslare RangersWexford Celtic FcRosslare Rangers11:30C Dowd
U12 Div 2A
Corach RamblersAdamstown A.F.C.Corach Ramblers11:00J Stafford
St Josephs BKilmore UtdSt Josephs AFC12:30T Rowland
U12 Div 3
Duncannon AFCTombrack UtdDuncannon AFC(P)
Gorey Rangers BTaghmon UtdGorey Rangers12:30G Larkin
U12 Div 3A
Forth Celtic BWexford Albion AFC BForth Celtic11:00(P)L Whitty
Gorey Celtic BCorach Ramblers BGorey Celtic11:00K Dunne
Courtown Hibs BGlynn Barntown BCourtown Hibs12:30O Woolmington
U14 Div 1
Shamrock RoversNew Ross TownShamrock Rovers11:00S Kenny
U14 Div 2
Oylegate AFCAdamstown A.F.C.Oylegate Utd11:00M Hogan
All Blacks A.F.C.Gorey Rangers BAll Blacks AFC12:30L Doyle
ShelbourneFerns UtdShelburne United FC14:00(P)D Egan
U14 Div 2A
Campile UnitedRathnure UtdCampile United11:00P O Rourke
Duncannon AFCStoney RoversDuncannon AFC12:30D Jenkins
U16 Div 1
New Ross TownEnniscorthy TownNew Ross Town14:00A Tobin
North End UtdShamrock RoversNorth End United14:30P Sinnott
U16 Div 1A
Rosslare StrandGorey CelticRosslare Strand11:00S Burke
Moyne RangersSt. CormacsMoyne Rangers12:30G Cleary
U16 Div 2
Bunclody A.F.C.Camolin Celtic A.F.C.Bunclody AFC12:30(P)J Doyle
Corach RamblersKilmore UtdCorach Ramblers13:00F Sinnott
Adamstown A.F.C.Bunclody A.F.C.Adamstown AFC14:15D Donovan
U16 Div 2A
Glynn BarntownWexford Albion AFCGlynn Barntown11:00M Lett
Wexford Celtic Fc BTaghmon UtdWexford Celtic FC13:00M Kenny
Sunday 30 June 2019
U16 Div 1
St JosephsWexford Celtic FcSt Josephs AFC14:30TBC
Monday 1 July 2019
U11 Jack Carthy Memorial Cup 2018
Gorey RangersMoyne Rangers19:00(P)F O Shea
Shamrock RoversForth Celtic19:00K Dunne
U10 Group C
Gorey Rangers RedGorey CelticGorey Rangers
U12 Div 1
Glynn BarntownWexford Albion AFCGlynn Barntown19:00S O Neill
U13 Div 3
Taghmon UtdStoney RoversTaghmon United19:00L Doyle
U14 Div 1
Moyne RangersGorey RangersMoyne Rangers19:00
Wednesday 3 July 2019
U12 Wally Doyle Memorial Cup 2018
Corach RamblersNewpark Utd19:00J Stafford
Gorey CelticCourtown Hibs19:00O Woolmington
Wexford Albion AFCNew Ross Town19:00P Sinnott
Bree UnitedNew Ross Celtic19:00M Hogan
Glynn BarntownSt Josephs-219:00S O Neill
Shamrock RoversNorth End Utd19:00F O Shea
Gorey RangersAdamstown A.F.C.19:00A Foley
U14 Nicky O'Brien Cup 2018
Courtown HibsNew Ross Town19:00M Franklin
U15 Cup 2018
Campile UnitedFastnet Rovers19:00A Tobin
ShelbourneNew Ross TownShelburne United FC19:00
U16 Eddie Tennant Memorial Cup 2018
Adamstown A.F.C.New Ross Town19:00L Whitty
Gorey CelticBunclody A.F.C.19:00G Larkin
Bridge Rovers F.C.Enniscorthy Town19:00G Morris
Wexford Albion AFCTaghmon UtdWexford Albion19:00P Redmond
North End UtdKilmore UtdNorth End United19:00D Jenkins
U9 Development Group 2
IdleBree United19:00
Enniscorthy TownShamrock RoversEnniscorthy Town19:00
U10 Group E
OylegateWexford BohsOylegate Utd19:00
Rosslare Rangers RedIDLE19:00
U13 Div 1A
Camolin Celtic A.F.C.Bridge Rovers F.C.Camolin Celtic AFC19:00T Breen
U15 Div 1
Moyne RangersShamrock RoversMoyne Rangers19:00M Kenny
Saturday 6 July 2019
U13 Cup 2018
Camolin Celtic A.F.C.St Josephs11:00
Rathnure UtdBunclody A.F.C.11:00
North End UtdGorey Rangers11:00
Bridge Rovers F.C.Curracloe United11:00
Ferns UtdOylegate11:00
Cloughbawn A.F.CCampile United11:00
U9 Development Group 1
New Ross TownCampile United RedNew Ross Town10:00
IdleCushinstown10:00
U9 Development Group 2
IdleCloughbawn A.F.C10:00
Shamrock RoversCampile United BlueShamrock Rovers10:00
Rathnure UtdEnniscorthy TownRathnure United10:00
Total : 86