Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Wednesday 26 June 2019
U11 Jack Carthy Memorial Cup 2018
Gorey Celtic-204Newpark Utd19:00T Breen
Enniscorthy Town28Taghmon Utd19:00F O Shea
Adamstown A.F.C.41Gorey Rangers-219:00M Hogan
All Blacks A.F.C.15St Josephs19:00P Sinnott
U15 Cup 2018
Rosslare Rangers10Bree United19:00P Redmond
Curracloe United32Kilmore Utd19:00M Kenny
Wexford Albion AFC01Gorey Celtic19:00M Lett
Bunclody A.F.C.20OylegateBunclody AFC19:00J Doyle
U12 Div 3
New Ross Town B41Campile UnitedNew Ross Town19:00J Cleere
U13 Div 1
Cloughbawn A.F.C01Gorey RangersCloughbawn AFC19:00D Egan
New Ross Town80Bunclody A.F.C.New Ross Town19:00A Tobin
U13 Div 1A
St Josephs00OylegateSt Josephs AFC19:00A Foley
U13 Div 2A
Ferns Utd50Killenagh WanderersFerns United AFC19:00M Franklin
U13 Div 3
Gorey Rangers B16Bridge Rovers F.C. BGorey Rangers19:00R Parkinson
U14 Div 1A
Rosslare Rangers41Glynn BarntownRosslare Rangers19:00C Dowd
U15 Div 1
Shamrock Rovers40Forth CelticShamrock Rovers19:00K Dunne
U16 Div 2A
Tombrack Utd24Newpark UtdTombrack United19:00N Boland
Tuesday 25 June 2019
U16 Div 1
St Leonards24North End UtdSt Leonards19:00F Sinnott
Monday 24 June 2019
U15 Cup 2018
Fethard Rangers80Ballymurn CelticBallymurn Celtic19:00D Jenkins
U12 Div 2
Caim United01St LeonardsCaim United19:00T Breen
U13 Div 2
Fastnet Rovers24Rosslare RangersFastnet Rovers19:00L Murphy
U13 Div 2A
Rathnure Utd80Killenagh WanderersRathnure United19:00A Tobin
U13 Div 3
Kilmore Utd15Bridge Rovers F.C. BKilmore Utd19:00P Sinnott
U14 Div 1
Bunclody A.F.C.35Wexford Albion AFCBunclody AFC19:00J Doyle
U14 Div 1A
St Josephs13Courtown HibsSt Josephs AFC19:00O Woolmington
U15 Div 2
Tombrack Utd10Fastnet RoversTombrack United19:00M Franklin
Sunday 23 June 2019
U15 Div 2A
New Ross Town B61Gorey Celtic CNew Ross Town12:30A Tobin
U16 Div 1
St Leonards13St JosephsSt Leonards
Saturday 22 June 2019
U13 Div 1
Cloughbawn A.F.C05New Ross TownCloughbawn AFC11:00M Hogan
Gorey Celtic92Bunclody A.F.C.Gorey Celtic12:30G Larkin
Curracloe United22Glynn BarntownCurracloe United13:30TBC
U13 Div 1A
Newpark Utd20Corach RamblersNewpark United11:00G Larkin
St Josephs12Bridge Rovers F.C.St Josephs AFC11:00O Woolmington
Wexford Albion AFC01North End UtdWexford Albion12:45G Morris
U13 Div 2
Fethard Rangers23Campile UnitedFethard Rangers FC13:00D Jenkins
U13 Div 2A
Rathnure Utd81St. CormacsRathnure United11:00F O Shea
Shamrock Rovers17Moyne RangersShamrock Rovers12:30K Dunne
Gorey Celtic B31Caim UnitedGorey Celtic12:30J Doyle
U13 Div 3
Stoney Rovers01Gorey Rangers BStoney Rovers11:00L Doyle
Glynn Barntown08Kilmore UtdGlynn Barntown11:00S O Neill
U15 Div 1A
Oylegate06Gorey RangersOylegate Utd12:30M Kenny
Rosslare Rangers110New Ross TownRosslare Rangers14:15J O Neill
U15 Div 2
North End Utd70Tombrack UtdNorth End United11:00N Whelan
North End Utd10Bree UnitedNorth End United11:00M Kenny
Gorey Celtic B70Fastnet RoversGorey Celtic14:00J Doyle
Ferns Utd38ShelbourneFerns United AFC14:30S Kenny
U15 Div 2A
Campile United80Ballymurn CelticCampile United11:00F Sinnott
U16 Div 1
Shamrock Rovers25North End UtdShamrock RoversK Dunne
Friday 21 June 2019
U15 Cup 2018
Shamrock Rovers21Shamrock Rovers-2Shamrock Rovers19:00K Dunne
U15 Div 1
St Josephs09Forth CelticSt Josephs AFC19:00O Woolmington
Thursday 20 June 2019
U12 Div 2A
Shelbourne10Bree UnitedShelburne United FC19:00D Jenkins
Wednesday 19 June 2019
U12 Div 1
Wexford Albion AFC00Glynn BarntownWexford Albion19:00D Redmond
U12 Div 2A
Kilmore Utd02Adamstown A.F.C.Kilmore Utd19:00L Doyle
U13 Div 3
Bridge Rovers F.C. B61Taghmon UtdBridge Rover FC19:00M Lett
U14 Div 1
Shamrock Rovers01Bunclody A.F.C.Shamrock Rovers19:00K Dunne
Monday 17 June 2019
U11 Jack Carthy Memorial Cup 2018
Rosslare Rangers34Oylegate Utd19:00L Whitty
U13 Div 2
Fastnet Rovers12Fethard RangersFastnet Rovers19:00E Molloy
U14 Div 1A
Curracloe United43St JosephsCurracloe UnitedG Morris
U15 Div 1
Wexford Albion AFC13Gorey CelticWexford Albion19:00P Sinnott
Saturday 15 June 2019
U12 Div 1
Gorey Rangers27Glynn BarntownGorey Rangers11:00R Parkinson
Bunclody A.F.C.01New Ross TownBunclody AFC11:00(P)J Doyle
U12 Div 1A
Curracloe United51St. CormacsCurracloe United11:00G Morris
St Josephs10North End UtdSt Josephs AFC11:00A Foley
All Blacks A.F.C.20New Ross CelticAll Blacks AFC11:00P Sinnott
U12 Div 2
Caim United05Rosslare RangersCaim United11:00T Breen
St Leonards52Newpark UtdSt Leonards11:00F Sinnott
Oylegate12Cloughbawn A.F.COylegate Utd11:00F O Shea
Ferns Utd31Wexford Celtic FcFerns United AFC12:00G Cleary
U12 Div 2A
Adamstown A.F.C.46Kilmore UtdAdamstown AFC11:00G Larkin
Corach Ramblers50St Josephs BCorach Ramblers11:00A Tobin
U12 Div 3A
Glynn Barntown B14CushinstownGlynn Barntown11:00D Redmond
Forth Celtic B72Gorey Celtic BForth Celtic13:00
Corach Ramblers B02Wexford Albion AFC BCorach Ramblers14:00J Stafford
U14 Div 1A
Rosslare Rangers04Courtown HibsRosslare Rangers11:00S Burke
North End Utd10St JosephsNorth End United11:00M Lett
U14 Div 2
Corach Ramblers80Gorey Rangers BCorach Ramblers12:30E Molloy
All Blacks A.F.C.18New Ross Town BAll Blacks AFC12:30P Sinnott
Ferns Utd16ShelbourneFerns United AFC13:30G Cleary
U14 Div 2A
Stoney Rovers10Forth Celtic BStoney Rovers11:00(P)L Doyle
Rathnure Utd71Tombrack UtdRathnure United11:00D Egan
Bree United01Duncannon AFCBree United11:00(P)
Friday 14 June 2019
U12 Div 1A
Courtown Hibs131Bridge Rovers F.C.Courtown Hibs19:00G Larkin
U13 Div 1A
St Josephs26Newpark UtdSt Josephs AFC19:00A Foley
U14 Div 1A
Bridge Rovers F.C.31Glynn BarntownBridge Rover FC19:00P Redmond
Total : 84