Clubs:
Clubforce - Team Application

Click Logo for Childline Website

O'Neills

Clubforce - Fine Payments

DDSL Match Reports
15 Sun Div 4
Beechwood FC 2 - 0 Swords Celtic 22/1
Beechwood FC claim victory against Swords Celtic.
3rd placed Beechwood FC won 2-0 against their visitors, 9th placed Swords Celtic at Herbert Park at 11:30 am

Beechwood FC has yet to be beaten in this competition, having won 7 out of its last 9 games.
Form: W W D W W W W D W

Swords Celtic have yet to win away from home.
Form: L W L L L W W L L W L L

27/01/2023 00:26
16 Sun C1
Blessington AFC 0 - 5 Palmerstown FC 22/1
Blessington AFC lose to Palmerstown FC.
10th placed Blessington AFC were comprehensively beaten at home by 3rd placed Palmerstown FC at Cross Chapel, Wicklow at 11:30 am

Blessington AFC are currently on a losing streak of 6 games.
Form: L L L L L L W D L L D D L L L

Palmerstown FC has yet to be beaten in this competition, having won 7 out of its last 10 games.
Form: W W D W W W W D D W

27/01/2023 00:26
16 Sun B1
Finglas Celtic 1 - 4 Oliver Bond Celtic 22/1
Finglas Celtic beaten by Oliver Bond Celtic.
9th placed Finglas Celtic were beaten at home by League leaders Oliver Bond Celtic at Kildonan Pk at 11:30 am

Finglas Celtic
Form: L L L D L L W L L

Oliver Bond Celtic are currently on a winning streak of 8 games.
Form: W W W W W W W W L W L

27/01/2023 00:26
17 Sun M
Malahide Utd 3 - 3 Corduff FC 22/1
Malahide Utd share points with Corduff FC.
6th placed Malahide Utd were held to a 3-3 draw by 5th placed Corduff FC at Gannon Park at 1 pm

Malahide Utd
Form: D W W L W L D W L L

Corduff FC have yet to be beaten away from home.
Form: D L D D L W L W W W

27/01/2023 00:26
16 Sun Prem
St Mochtas 1 - 3 Peamount Utd 22/1
St Mochtas despatched by Peamount Utd.
8th placed St Mochtas were beaten at home by 4th placed Peamount Utd at Porterstown Road at 11:30 am

St Mochtas
Form: L W L L L L L

Peamount Utd
Form: W L L D W W W L L D

27/01/2023 00:26
16 Sun Major
Cambridge Boys 4 - 2 Crumlin Utd 22/1
Cambridge Boys take spoils against Crumlin Utd.
League leaders Cambridge Boys won 4-2 against their visitors, 4th placed Crumlin Utd at Ringsend Park at 11:30 am

Cambridge Boys have yet to be beaten at home.
Form: W W W L D W W W W W L

Crumlin Utd
Form: L W W D L W D L L W W

27/01/2023 00:26
17 Sun M
St Joseph's Boys 2 - 2 St Kevin's Boys 22/1
St Joseph's Boys share spoils with St Kevin's Boys.
12th placed St Joseph's Boys were held to a 2-2 draw by 7th placed St Kevin's Boys at Pearse Park at 1 pm

St Joseph's Boys
Form: D L L W L L W

St Kevin's Boys have yet to win away from home.
Form: D L W W L W L D W L

27/01/2023 00:26
18 Sun C
Dundrum FC 1 - 4 Clontarf FC 22/1
Dundrum FC despatched by Clontarf FC.
8th placed Dundrum FC were beaten at home by 6th placed Clontarf FC at Meadowbrook at 1 pm

Dundrum FC
Form: L L W L L L W D L W

Clontarf FC
Form: W L W L L L D L D W L L

27/01/2023 00:26
18 Sun A
Leicester Celtic 2 - 1 Kilnamanagh AFC 22/1
Leicester Celtic claim victory against Kilnamanagh AFC.
6th placed Leicester Celtic marginally won 2-1 against their visitors, 9th placed Kilnamanagh AFC at Loreto Park at 1 pm

Leicester Celtic
Form: W W W L D D D

Kilnamanagh AFC are currently on a losing streak of 6 games.
Form: L L L L L L D W

27/01/2023 00:26
14 Sun Div 6
Mount Merrion 1 - 3 Swords Celtic 22/1
Mount Merrion beaten by Swords Celtic.
11th placed Mount Merrion were beaten at home by 8th placed Swords Celtic at Deer Park at 1 pm

Mount Merrion
Form: L L W L L L L

Swords Celtic
Form: W L W L L W L W L L

27/01/2023 00:26
15 Sun Div 1
Dalkey Utd 4 - 2 Mount Merrion 22/1
Dalkey Utd take spoils against Mount Merrion.
3rd placed Dalkey Utd won 4-2 against their visitors, 8th placed Mount Merrion at Hyde Park at 11:30 am

Dalkey Utd
Form: W W W D L W W L

Mount Merrion has yet to win in this competition, having lost all 10 games.
Form: L L L L L L L L L L

27/01/2023 00:26
16 Sun C1
Dalkey Utd 1 - 3 Kilnamanagh AFC 22/1
Dalkey Utd lose to Kilnamanagh AFC.
6th placed Dalkey Utd were beaten at home by 7th placed Kilnamanagh AFC at Hyde Park at 1 pm

Dalkey Utd
Form: L L W L W W L W W

Kilnamanagh AFC
Form: W W W L W W L L

27/01/2023 00:26
16 Sun D
Beechwood FC 1 - 1 Portmarnock AFC 22/1
Beechwood FC draw with Portmarnock AFC.
11th placed Beechwood FC were held to a 1-1 draw by 3rd placed Portmarnock AFC at Herbert Park at 11:30 am

Beechwood FC have yet to win at home.
Form: D L D L W L L W L D L L W L

Portmarnock AFC have yet to be beaten away from home.
Form: D L W D W W W W W W D

27/01/2023 00:26
SFAI Skechers Cup U16
Lourdes Celtic P 3 - 2 Shelbourne Academy M 22/1
Lourdes Celtic P despatch Shelbourne Academy M.
Lourdes Celtic P marginally won 3-2 against their visitors, Shelbourne Academy M at AUL Complex at 12:30 pm

This is the first game for both teams in this competition

27/01/2023 00:26
18 Sun B
St Mochtas 5 - 1 Esker Celtic 22/1
St Mochtas take spoils against Esker Celtic.
7th placed St Mochtas won 5-1 against their visitors, 10th placed Esker Celtic at Porterstown Road at 1 pm

St Mochtas
Form: W L L L W L L W L L L

Esker Celtic are currently on a losing streak of 5 games.
Form: L L L L L D W D D D

27/01/2023 00:26
12 Sun Div 1
Shankill FC 2 - 2 Lakelands FC 22/1
Shankill FC draw with Lakelands FC.
11th placed Shankill FC were held to a 2-2 draw by 10th placed Lakelands FC at Shanganagh Park at 11:30 am

Shankill FC have yet to win at home.
Form: D L D D D W L D L D

Lakelands FC
Form: D L L W L W D D L D

27/01/2023 00:26
18 Sun P
St Kevin's Boys 3 - 1 Shelbourne Academy 22/1
St Kevin's Boys beat Shelbourne Academy.
4th placed St Kevin's Boys won 3-1 against their visitors, 2nd placed Shelbourne Academy at Wards Cross at 1 pm

St Kevin's Boys has yet to be beaten in this competition, having won 7 out of its last 8 games.
Form: W W W W W D W W

Shelbourne Academy
Form: W W L W W W D W D W W L

27/01/2023 00:26
SFAI Under 15 National Trophy
Cambridge Boys Sun 4 2 - 0 Lucan Utd M 22/1
Cambridge Boys Sun 4 win against Lucan Utd M.
Cambridge Boys Sun 4 won 2-0 against their visitors, Lucan Utd M at Ringsend Park at 11:30 am

This is the first game for both teams in this competition

27/01/2023 00:26
SFAI Under 16 National Trophy
Greystones Utd 5 - 1 Arklow Town 22/1
Greystones Utd beat Arklow Town.
Greystones Utd won 5-1 against their visitors, Arklow Town at Woodlands at 11:30 am

This is the first game for both teams in this competition

27/01/2023 00:26
18 Sun A
Wayside Celtic 1 - 3 Terenure Rangers 22/1
Wayside Celtic beaten by Terenure Rangers.
3rd placed Wayside Celtic were beaten at home by 8th placed Terenure Rangers at Jackson Park at 12 pm

Wayside Celtic have won 5 out of 6 home games.
Form: L W L D W W L D W D W

Terenure Rangers
Form: W L L W D L D L

27/01/2023 00:26
Belmont FC v Belvedere FC
25/09/22 11:30 am
15 Sun Div 2 25/09 11:30
Belmont FC 2 - 3 Belvedere FC
Match Photographs
more..
25/09/2022 22:20
Corduff FC v Bohemians FC
18/04/22 6:30 am
15 Sat Maj 18/04 06:30
Corduff FC 1 - 2 Bohemians FC
Match Photographs
more..
18/04/2022 20:20
Knocklyon Utd v Dalkey Utd
12/12/21 11:30 am
15 Sun Div 4 08/05 13:00
Knocklyon Utd 1 - 3 Dalkey Utd
Match Photographs
more..
12/12/2021 21:47
Larkview FC v Sheriff YC
05/12/21 1 pm
15 Sun Div 3 06/12 10:15
Larkview FC 4 - 2 Sheriff YC
Match Photographs
more..
05/12/2021 07:38
Tallaght Town v Rathcoole Boys
08/03/20 10:30 am
10 Sun E1 08/03 10:30
Match Photographs
more..
08/03/2020 13:15