Clubs:
UCFL Match Reports
Division 3C
Astars 2 - 4 Stedfast United 2nds 24/9
Astars beaten by Stedfast United 2nds.
11th placed Astars were beaten at home by 3rd placed Stedfast United 2nds at Corcagh Park Pitch 2 at 2 pm

Astars has yet to win in this competition, having lost its last 3 games.
Form: L L L D L

Stedfast United 2nds
Form: W L D W W

26/09/2022 12:40
LFA Junior Cup
Arthur Griffith Park FC 5 - 2 St Mark's FC 17/9
Arthur Griffith Park FC win against St Mark's FC.
Arthur Griffith Park FC won 5-2 against their visitors, St Mark's FC at Griffeen Valley Park at 2:15 pm

This is the first game for both teams in this competition

26/09/2022 12:40
Division 3
Tamhlacht FC 4 - 1 Blackrock College 17/9
Tamhlacht FC beat Blackrock College.
3rd placed Tamhlacht FC won 4-1 against their visitors, 11th placed Blackrock College at Jobstown Park at 12 pm

Tamhlacht FC
Form: L W D W W

Blackrock College has yet to win in this competition, having lost all 3 games.
Form: L L L

26/09/2022 12:40
Division 3C
St Maelruans FC 3 - 1 Phoenix Athletic 17/9
St Maelruans FC take spoils against Phoenix Athletic.
6th placed St Maelruans FC won 3-1 against their visitors, 2nd placed Phoenix Athletic at Bancroft Park, Tallaght at 12:30 pm

St Maelruans FC
Form: D W W L D

Phoenix Athletic
Form: L W D W W

26/09/2022 12:40
Division 3A
Kill Celtic 0 - 3 Draiocht Titans 24/9
Kill Celtic beaten by Draiocht Titans.
Kill Celtic were beaten at home by 2nd placed Draiocht Titans at Straffan Road Kill at 2 pm

Kill Celtic has yet to win in this competition, having lost all 2 games.
Form: L L

Draiocht Titans
Form: W L W W W

26/09/2022 12:40
Division 3C
Draiocht Titans 2nds 1 - 2 Sandford-St Marys FC 2nds 17/9
Draiocht Titans 2nds despatched by Sandford-St Marys FC 2nds.
10th placed Draiocht Titans 2nds were marginally beaten at home by 8th placed Sandford-St Marys FC 2nds at Ring Commons Sports Centre, Balbriggan at 2 pm

Draiocht Titans 2nds has yet to win in this competition.
Form: D L L L L L

Sandford-St Marys FC 2nds
Form: W D L

26/09/2022 12:40
FAI Junior Cup
VEC FC 5 - 1 Kilmore Celtic 24/9
VEC FC take spoils against Kilmore Celtic.
VEC FC won 5-1 against their visitors, Kilmore Celtic at VEC (ETB) Grounds, Terenure at 11:30 am

This is the first game for both teams in this competition

26/09/2022 12:40
Division 2
VEC FC 2nds 4 - 3 Dynamo Ridgewood 24/9
VEC FC 2nds beat Dynamo Ridgewood.
2nd placed VEC FC 2nds marginally won 4-3 against their visitors, 11th placed Dynamo Ridgewood at VEC (ETB) Grounds, Terenure at 12 pm

VEC FC 2nds
Form: W D D W L

Dynamo Ridgewood has yet to win in this competition, having lost all 3 games.
Form: L L L

26/09/2022 12:40
Division 3A
Celtic Park FC 0 - 14 Beech Park FC 2nds 24/9
Celtic Park FC beaten by Beech Park FC 2nds.
Celtic Park FC were comprehensively beaten at home by 3rd placed Beech Park FC 2nds at Beaumont Woods at 11:30 am

Celtic Park FC has yet to win in this competition.
Form: L

Beech Park FC 2nds
Form: W W L W D L

26/09/2022 12:40
FAI Junior Cup
St Kevins Boys 1 - 3 Arthur Griffith Park FC 24/9
St Kevins Boys beaten by Arthur Griffith Park FC.
St Kevins Boys were beaten at home by Arthur Griffith Park FC at St Aidan's CBS at 3 pm

This is the first game for both teams in this competition

26/09/2022 12:40
Division 3B
Bushy Athletic 2 - 1 Coolock Village FC 2nds 24/9
Bushy Athletic despatch Coolock Village FC 2nds.
3rd placed Bushy Athletic marginally won 2-1 against their visitors, 8th placed Coolock Village FC 2nds at Stannaway Park at 11 am

Bushy Athletic have yet to be beaten at home.
Form: W W L W W

Coolock Village FC 2nds has yet to win in this competition, having lost its last 2 games.
Form: L L D L

26/09/2022 12:40
LFA Junior Cup
VEC FC 1 - 3 Trim Celtic 17/9
VEC FC are defeated by Trim Celtic.
VEC FC were beaten at home by Trim Celtic at VEC (ETB) Grounds, Terenure at 11:30 am

This is the first game for both teams in this competition

26/09/2022 12:40
Division 1
Shelbourne SSCFC 1 - 6 ROC Celtic 17/9
Shelbourne SSCFC despatched by ROC Celtic.
6th placed Shelbourne SSCFC were comprehensively beaten at home by 3rd placed ROC Celtic at St Anne’s Park at 2 pm

Shelbourne SSCFC
Form: W L D

ROC Celtic
Form: W D L

26/09/2022 12:40
Division 3C
Ballyowen Celtic 3 - 2 Newlane FC 2nds 17/9
Ballyowen Celtic take spoils against Newlane FC 2nds.
League leaders Ballyowen Celtic marginally won 3-2 against their visitors, 4th placed Newlane FC 2nds at Griffeen Valley Park at 12:15 pm

Ballyowen Celtic has yet to be beaten in this competition, having won 4 out of its last 5 games.
Form: W W W D W

Newlane FC 2nds
Form: L W W W

26/09/2022 12:40
Division 3
Tallaght Utd 1 - 1 Strand United 24/9
Tallaght Utd share spoils with Strand United.
9th placed Tallaght Utd were held to a 1-1 draw by Strand United at Newlands Cemetery, Ballymount Park at 12 pm

Tallaght Utd has yet to win in this competition.
Form: D L L L L

Strand United has yet to win in this competition.
Form: D L

26/09/2022 12:40
Division 3A
Draiocht Titans 1 - 3 Beech Park FC 2nds 17/9
Draiocht Titans are defeated by Beech Park FC 2nds.
2nd placed Draiocht Titans were beaten at home by 3rd placed Beech Park FC 2nds at Ring Commons Sports Centre, Balbriggan at 11:30 am

Draiocht Titans
Form: W L W W W

Beech Park FC 2nds
Form: W W L W D L

26/09/2022 12:40
LFA Junior Cup
Longford Town Cruisers 0 - 2 Beech Park FC 17/9
Longford Town Cruisers beaten by Beech Park FC.
Longford Town Cruisers were beaten at home by Beech Park FC at The Mall Amenity Park at 2 pm

This is the first game for both teams in this competition

26/09/2022 12:40
Division 3B
Team Zimbabwe 5 - 2 Benbulbin United 17/9
Team Zimbabwe beat Benbulbin United.
2nd placed Team Zimbabwe won 5-2 against their visitors, 9th placed Benbulbin United at Bushy Park at 2 pm

Team Zimbabwe has yet to be beaten in this competition, having won 3 out of its last 6 games.
Form: D W W D W D

Benbulbin United has yet to win in this competition, having lost its last 2 games.
Form: L L D L L

26/09/2022 12:40
FAI Junior Cup
Rialto FC 4 - 2 Beech Park FC 24/9
Rialto FC despatch Beech Park FC.
Rialto FC won 4-2 against their visitors, Beech Park FC at Dolphin Rd. (Between Suir & Herberton Bridges) at 11 am

This is the first game for both teams in this competition

26/09/2022 12:40
LFA Junior Cup
Belgard Athletic 5 - 2 Coolock Village FC 17/9
Belgard Athletic claim victory against Coolock Village FC.
Belgard Athletic won 5-2 against their visitors, Coolock Village FC at Newlands Cemetery, Ballymount Park at 12 pm

This is the first game for both teams in this competition

26/09/2022 12:40
Ballyowen Celtic v Beech Park FC U.20's
GROUP 4A 07/07 19:00
Ballyowen Celtic 0 - 0 Beech Park FC U.20's

Great game of ball .

Very even match

Very enjoyable to watch

Ballyowen Celtic won the penalty

Shootout 5 - 3

Keith Maguire with the winning spot kick for

Ballyowen Celtic .

more..
07/07/2021 21:36
Castle Celtic FC 2nds v Beech Park FC U.20's
Penalties
GROUP 4A 30/06 19:00
Castle Celtic FC 2nds 0 - 0 Beech Park FC U.20's
Beech park won 4-3 on penalties
more..
30/06/2021 22:21
Astars v Castle Celtic FC 2nds
GROUP 4A 26/06 13:30
Astars 5 - 4 Castle Celtic FC 2nds
Tough game, first half ended 2-2, Astars pulled away 5-2, got complacent, ended 5-4
more..
26/06/2021 16:11
Harding IF FC 2nds v Beech Park FC
GROUP 1A 26/06 14:00
Harding IF FC 2nds 2 - 2 Beech Park FC
Beech park won 4-2 on penos
more..
26/06/2021 15:42
Sandford-St Marys FC v Frankfort FC
07/03/20 11 am
Division 2 07/03 11:00
Sandford-St Marys FC 4 - 0 Frankfort FC
Match Photographs
more..
07/03/2020 16:27
Dynamo Ridgewood v VEC FC 2nds
Match postponed as both pitches unplayable.
07/12 10:00
Dynamo Ridgewood 1 - 1 VEC FC 2nds
25/10/2019 14:32
VEC FC 2nds v Drimnagh Celtic 2nds
18/10/2019 01:02
Arthur Griffith Park FC v VEC FC
Red Card
Allan as sent off for a two foot challenge
more..
22/05/2019 12:43